Mapa - kontakt


Tady nás najdete

Bělá pod Pradědem

Domašov 17

79001

Nebo nás kontaktujte na

tarka@email.cz

777 652 947


Milí a vážení přátelé dobré zábavy a kvalitního vyžití, s politováním Vám sdělujeme, že Kačaba je vyřazena z provozu. Probíhá zde rekonstrukce svépomocí s neidentifikovatelným termínem dokončení.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň.

Okouzlující pohoří Jeseníků nabízí, mimo čistého vzduchu a průzračných bystřin, nepřeberné množství panenská přírody s krásnými přírodními scenériemi vhodné jak pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření, či relaxaci s ozdravným pobytem na čerstvém vzduchu. Příjemnou procházkou z Jeseníku se dostanete na rozhlednu Zlatý Chlum nebo si můžete prohlédnout vlastivědné muzeum Vodní tvrz. Absolvovat můžete i léčebné procedury v nedalekých Priessnitzových lázních, včetně inhalační solné jeskyně, či v malebných lázních Karlova Studánka ležící v nadmořské výšce 800 m.n.m., těsně na východní straně Pradědu (1492 m.n.m.), nebo ochutnat některý z místních léčebných pramenů. Najdeme zde významné historické a kulturní památky - zříceniny ranně gotických hradů Koberštejn, Edelštejn, Quinburg nebo zámky Velké Losiny, či Jánský Vrch. Navštívit můžete největší jeskynní systém ČR v krystalických vápencích Jeskyně na Pomezí, či Jeskyně na Špičáku. Z Rejvízu se můžete krásnou procházkou vydat k největšímu rašeliništi Moravy a Slezka s Velkým a Malým mechovým jezírkem nebo si udělat výlet k Nýznerským vodopádům na Stříbrném potoce, či od Ovčárny k Vysokému 

vodopádu na Studeném potoce. Více zde. Na své si přijdou i milovníci sportu, a to jak v létě, tak v zimě. Krajina je proseta spoustou turistických i cyklistických stezek a běžeckých i sjezdových tratí. Aktuální počasí nebo stav sněhu si můžete ověřit na některé z webkamer. Přímo v Domašově - Relax Centrum, či nejbližším okolí najdete bowling, squash, tenis, minigolf, krytý i venkovní bazén, billiard a spoustu dalšího sportovního vyžití. V Aeroklubu Jeseník můžete absolvovat vyhlídkový let nebo můžete dát přednost jízdě na koních v některé z blízkých jízdáren v Jeseníku, či na ranči Orel v nedaleké České Vsi, kde také najdete Aquacentrum. Pro ty, kteří mají rádi historická řemesla, může být zajímavá prohlídka Ruční papírny a Muzea papíru ve Velkých Losinách nebo sklářské huti Tomi ve Vrbnu pod Pradědem, kde můžete zakoupit buď výrobky z ručního papíru, či krásné repliky historického skla.